Wiatrowka Baikal MP-61 kal. 4,5 mm

499,00 zł

219-008

Nowy produkt

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Baikal MP-61 to kompaktowy i bardzo lekki karabinek sprężynowy bocznego naciągu, który może być z powodzeniem wykorzystywany do nauki strzelania dla dzieci i młodzieży.

W rosyjskich zakładach zbrojeniowych Baikal w Iżewsku oprócz broni palnej produkowane są także karabinki i pistolety pneumatyczne, których jakość i solidność deklasuje zachodnie wyroby. Producent stawia na sprawdzone rozwiązania, dobrą jakość materiałów oraz solidność, dzięki czemu każda wiatrówka Baikal to inwestycja na lata. Produkty Baikal stanowią dobry wybór dla osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem, klubów sportowych oraz wszystkich szukających niedrogiego i trwałego karabinka lub pistoletu pneumatycznego.

Baikal MP-61 to prosty i solidny karabinek, o wysokiej ergonomii i wygodzie użytkowania. Polimerowa osada wiatrówki jest lekka, cechuje się także wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych i wilgoci, dzięki czemu jej konserwacja sprowadza się do minimum. Wysoką ergonomię i komfort strzelania, karabinek uzyskał dzięki kolbie z regulacją długości (za pomocą śruby) oraz zastosowaniu profilowanego chwytu pistoletowego, zwiększającego kontrolę nad wiatrówką.

Naciągnięcie sprężyny odbywa się za pomocą bocznej (prawostronnej) dźwigni. Boczny naciąg to najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie jeśli planujemy częste strzelanie w postawie leżącej.
Karabinek zasilany jest z wymiennego magazynka o pojemności 5 śrutów 4,5 mm (2 magazynki w zestawie), co stanowi dużą rzadkość w tej klasie wiatrówek. Śrut diabolo 4,5 mm wprowadzany jest automatycznie do gwintowanej lufy w momencie naciągania dźwigni.

Na wyróżnienie zasługuje regulowany mechanizm spustowy z dwoma wyczuwalnymi etapami pracy oraz niewielki odrzut, powodujące, że strzelanie z karabinka Baikal MP-61 jest niezwykle przyjemne i daje wiele radości.
Karabinek posiada mechaniczne przyrządy celownicze (regulowana szczerbinka i muszka tunelowa), które dzięki szynie 11 mm możemy zastąpić wybranym celownikiem optycznym, przydatnym do strzelań na większych dystansach.

Baikal MP-61 to solidny, nowocześnie zaprojektowany karabinek wiatrówkowy, który wykorzystuje wiele rozwiązań znanych z wiatrówek wyższej klasy. Polecany do strzelania rekreacyjnego oraz nauki strzelania.

DANE TECHNICZNE:

Czy potrzebne zezwolenie?
 nie
Długość całkowita [mm]
775
Długość lufy [mm]
450
Energia kinetyczna naboju [J]
7,5
Gwarancja
24 miesiące
Gwintowana lufa
 tak
Ilość strzałów z jednostki zasilania
1
Ilość szyn montażowych
1
Kaliber [mm]
4,5
Klasa celności
rekreacyjna
Kolor
czarny
Magazynek
jest
Masa [g]
2100
Możliwość zamontowania
celownik optyczny
Muszka/szczerbinka
jest
Odrzut
mały (do 10 J)
Pojemność magazynka [szt.]
5
Prędkość początkowa [m/s]
130
Typ naciągu
boczny
Typ śrutu
diabolo
Typ szyny
11 mm
Typ zasilania
sprężynowy
Wykończenie kolby/osady
tworzywo sztuczne

Opinie

Brak opinii klientów.

Napisz opinię

Wiatrowka Baikal MP-61 kal. 4,5 mm

Wiatrowka Baikal MP-61 kal. 4,5 mm

Podobne produkty: 9

Nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Szczegóły w Polityce Prywatności
zamknij